EKO MiLPAP HSAB 400 – nowa pozioma półautomatyczna belownica prasa do makulatury kartonów papieru i folii

 


  • Opis
  • Specyfikacja techniczna
  • Załączniki

Wysoka jakość, bezpieczeństwo oraz innowacyjność oferowanych produktów to priorytet naszej firmy. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zaprojektowaliśmy maszynę, która łączy wszystkie te cechy. Z dumą możemy zaprezentować najnowszą belownicę HSAB400, dzięki której redukcja odpadów będzie jeszcze szybsza. Polska produkcja gwarantuje trwałość i wytrzymałość maszyny na lata.

NIEZAWODNOŚĆ: Belownicę HSAB400 wyposażyliśmy w niezawodne podzespoły z dostępnych na rynku wybraliśmy te o najwyższej jakości i niezawodności, od okablowania po hydraulikę: – silnik Siemens to sprawdzona i pewna konstrukcja, która znajduje się w europejskiej czołówce wydajności wg. niezależnych testów. – hydraulika Ponar Wadowice to największy w Polsce producent układów hydrauliki siłowej. Wyroby tej firmy są cenione nie tylko w Polsce ale również na świecie, gdzie znajdują wielu zadowolonych odbiorców. Ponad 50-letnie doświadczenie w branży pozwoliło im osiągnąć miano lidera rynku. – projekt belownicy zrodził się z wieloletniego doświadczenia naszych inżynierów przy pracy z podobnymi urządzeniami, tak aby urządzenie było nie tylko trwałe, ale również zapewniało jak najwyższy poziom bezpieczeństwa operatora. – solidność konstrukcji została dopracowana w każdym detalu, priorytetem było zapewnienie sztywności tak aby zwiększyć wytrzymałość urządzenia.

FUNKCJONALNOŚĆ – oddzielenie panelu sterującego od głównego urządzenia pozwala ustawić maszynę w dowolnym miejscu. Umożliwia to na pracę operatora w bezpiecznej odległości od urządzenia oraz podłączenia dodatkowych maszyn usprawniających załadunek materiału prasowanego. – sterownik alarmuje przed przepełnieniem beli, co pozwoli załadować optymalną ilość materiału aby uzyskać zakładany wymiar kostki wychodzącej z maszyny. – poprzez zastosowanie metalowych blokad w miejscu wyrzutu beli rozwiązano kwestię niesprasowanego materiału pozostającego w urządzeniu wręcz do zera. Zapewnia to wygodę oraz dużą oszczędność czasu. – aby ułatwić konserwację maszyny zastosowano dodatkowe drzwi rewizyjne, które pozwalają na lepszy dostęp do wnętrza maszyny.

BEZPIECZEŃSTWO – W belownicy wprowadzony został specjalny system otwierania drzwi podczas wyrzutu beli. Otwarcie ich blokady może nastąpić jedynie gdy operator oburącz przyciśnie dwa, oddalone od siebie przyciski. Dzięki temu użytkownik nie jest bezpośrednio narażony na zagrożenia wynikające procesu wyrzutu beli. -umieszczenie trzech wyłączników bezpieczeństwa w łatwo dostępnych miejscach, które są tak zamontowane, że zawsze są na wyciągnięcie ręki operatora, nieważne na jakim etapie procesu prasowania maszyna się znajduje, wyłącznik ciągle jest w bliskiej odległości od operatora. -drzwi rewizyjne zabezpieczone są czujnikiem, który unieruchomi maszynę przy ich otwarciu.

INNOWACYJNOŚĆ -wychodząc na przeciw oczekiwaniom zaprojektowaliśmy, zupełnie od podstaw, nowy wyświetlacz dotykowy, którego największą zaletą jest możliwość dowolnej konfiguracji programu sterującego, co ułatwi prace operatora gdyż pozwoli mu to na dowolne skonfigurowanie urządzenia zgodnie z własnymi preferencjami i wygodą. -zamiast czujników wskazujących wielkość beli oraz położenie początkowe płyty prasującej zastosowano nowoczesny czujnik ultradźwiękowy do pomiaru odległości, który precyzyjnie ustala pozycję płyty prasującej, co umożliwi dokładne ustalenie wielkość kostki.

OSZCZĘDNOŚĆ -specjalny program sterowania zagęszczeniem prasowanego materiału pozwala na zmniejszenie jego obojętności do 90%. -dzięki skróceniu skoku siłownika obniżono z 85 do 55 sekund czas cyklu jałowego (cykl pracy bez materiału).

PERSONALIZACJA – przez wiele lat spędzonych w branży oraz po dokładnym badaniu rynku ustaliliśmy, że najwydajniejsze ustawienie wielkość beli to 80-105cm.

Model: HSAB 400

Producent: EKO MiLPAP

Silnik: 7,5 kW

Kraj produkcji: Polska

Zasilanie: 400 V

Wymiary prasy: 135 x 213 x 470 cm

Wymiar otworu zasypowego: 68 x 98 cm

Wymiary beli: 76 x 92 x 80-105 (długość regulowana) cm

Waga beli: do 400 kg (w zależności od materiału)

Nacisk: 40 ton

Czas Cyklu: 55 sekund

Wydajność: 3-4 kostki na godzinę (w zależności od materiału) 

Waga: około 2,5 tony

Gwarancja:  12 miesięcy

Cena: od 100 000 zł/netto

Tu załączniki